Programma
Tijdens het BIOR Kennis- & Netwerkevent staan er verschillende activiteiten op de planning. Neem hieronder een blik op het programma:
- 13:00 – 13:15 uur | Inloop
- 13:15 – 13:30 uur | Welkom door Noud
Noud van Herpen, expert op het gebied van Bewegen in Openbare Ruimte (BIOR) en werkzaam bij SSNB, opent het event officieel. Hij neemt je mee in het programma van de middag, geeft een korte introductie over BIOR Brabant en licht toe hoe burgerparticipatie een essentiële rol speelt in het creëren van een beweegvriendelijke omgeving. - 13:30 – 14:15 uur | Workshop: Braining the Future door Lili Mostard
In deze interactieve workshop neemt Lili Mostard, specialist in social design bij maatschappelijke vraagstukken, de deelnemers mee in de wereld van social design & participatie in de openbare ruimte. Hoe zorg je ervoor dat inwoners niet alleen betrokken worden, maar dat je samen oplossingen ontwerpt die inspelen op hun behoeften? Hoe kan participatie bijdragen aan een beweegvriendelijke stad? Aan de hand van praktijkvoorbeelden laat Lili zien hoe technieken vanuit social design en participatie kunnen bijdragen aan een omgeving waarin bewegen vanzelfsprekend wordt. Deelnemers gaan actief aan de slag met vragen als:- Wat is het verschil tussen een campagne en een beweging?
- Hoe werkt social design in de wijk?
- Wat heb jij nodig om in jouw gemeente beweging te creëren?
- 14:15 – 14:45 uur | Verhaal van Bart Spijkers (Beach Tilburg & BeweegR)
Bart Spijkers is een van de drijvende krachten achter Beach Tilburg & BeweegR. Hij is betrokken bij de ontwikkeling van het Spoorpark en deelt het inspirerende verhaal over hoe deze unieke stedelijke ruimte tot stand is gekomen. Hij vertelt over de samenwerking tussen bewoners, gemeente en ondernemers en hoe het park zich ontwikkelt tot een bruisende plek voor sport, ontspanning en ontmoeting.
- 14:45 – 15:15 uur | Rondleiding Spoorpark
Na de inspirerende lezing van Bart lopen we een rondje door een deel van het Spoorpark. Er is ruimte om met elkaar van gedachten te wisselen en vragen te stellen aan Bart over hoe dit innovatieve stadspark is ontstaan.
- 15:15 – 15:45 uur | Gastles door Pascale de Hoogh: Meiden en bewegen in de openbare ruimte
Pascale de Hoogh, expert op het gebied van inclusief bewegen en stedelijke sportinitiatieven, geeft een boeiende gastles over de uitdagingen en kansen rondom meiden en sport in de openbare ruimte. Ze zal de best practices presenteren van initiatieven zoals Urban Dance Ground, waarbij een veilige en inspirerende ruimte is gecreëerd waarin meiden worden aangemoedigd om te bewegen. Haar inzichten en aanbevelingen bieden concrete handvatten voor beleidsmakers en ontwerpers om beweegvriendelijke ruimtes inclusiever te maken.
- vanaf 15:45 uur | Netwerkborrel
De dag wordt afgesloten met een informele netwerkborrel, waarbij deelnemers de gelegenheid hebben om hun inzichten en ervaringen uit te wisselen. Dit moment biedt de kans om nieuwe connecties te leggen en samenwerkingen te verkennen die kunnen bijdragen aan het versterken van beweegvriendelijke stedelijke omgevingen.
Locatie
De bijeenkomst vindt plaats bij BeweegR (rechterkant van het gebouw), aan de rand van het Spoorpark. Het adres is Spoorpark 6, 5038 SL Tilburg. Je kunt hier met de auto parkeren (tot 15.00 uur betaald). Daarnaast is het Centraal Station van Tilburg op loopafstand. Je kunt door het park lopen naar het andere uiteinde, daar zit BeweegR.
Vooruitblik: de volgende editie
In het najaar van 2025 zal er opnieuw een themabijeenkomst plaatsvinden, waarbij we verder ingaan op specifieke uitdagingen rondom beweegvriendelijke omgevingen. Meer informatie hierover volgt op een later moment. Heb je ideeën of suggesties voor een thema? Neem dan hier contact met ons op.
Het BIOR Kennis- & Netwerkevent wordt georganiseerd door SSNB, in samenwerking met InnoBeweegLab, in opdracht van de provincie Noord-Brabant.