Ook buurtsportcoach Jannick van Hulten kijkt positief terug op de opleiding. Hij wilde vooral meer inzicht krijgen in hoe senioren bewegen, wat zij ervaren en hoe hij daar in zijn lessen beter op kan inspelen. De tip die hem het meest is bijgebleven: “Senioren kunnen vaak meer dan je denkt. Proberen kan nooit kwaad, als de senioren het niet kunnen geven ze het zelf wel aan.”
Dankzij de opleiding heeft Jannick nieuwe oefeningen geïntegreerd, leerde hij beter en rustiger communiceren en heeft hij meer begrip voor de belevingswereld van senioren. “Ik sta nu veel zekerder voor de groep. Mijn lessen zijn écht beter geworden”, aldus Jannick.
Een opleiding met impact
De scholing Sport- en Beweegleider Senioren onderscheidt zich door verschillende punten:
- Modulaire opbouw: er is veel flexibiliteit voor professionals met diverse achtergronden.
- Sterke praktijkcomponenten: stage, praktijkopdrachten en directe toepasbaarheid.
- Begeleiding door experts: docenten met jarenlange ervaring in de seniorensport.
- Netwerkkansen: verbinding met organisaties zoals SSNB, gemeenten en lokale sportpartners.
- Aandacht voor sociale gezondheid: er is een grote focus op het tegengaan van eenzaamheid en het versterken van sociaal contact via bewegen.
Start Nieuwe editie
Op 5 januari 2026 start de nieuwe editie van de opleiding. Een mooie kans voor iedereen die het verschil wil maken voor senioren, van buurtsportcoaches tot bewegingsagogen, fitnessinstructeurs, zorgprofessionals zij-instromers.
Benieuwd of dit iets voor jou is?
Bekijk hier alle details van de opleiding en ontdek hoe jij kunt bijdragen aan een vitalere generatie senioren.